Bergenser vant én million kroner på «glemt» tomflaske

Mann (66) er én million kroner rikere etter å ha satset bare tre kroner. Det skriver Bergensavisen.

Henrik Bjørge Andersen på Rema 1000 Fanatorget gratulerer den heldige kunden. Foto: Rema

Mandag kveld skulle en mann pante flasker på Rema 1000 Fanatorget. 66-åringen fra Bergen skulle egentlig bare handle middag og brus, men kom aldri lenger enn til kassen.

Etter å ha pantet åtte flasker og vunnet 50 kroner i Pantelotteriet, oppdaget mannen at det lå igjen én flaske i handlenettet.
– Jeg hev den inn og trykket på Pantelotteri-knappen én gang til. Da sto det plutselig at jeg hadde vunnet én million kroner, sier han.

Hoppet og jublet
– Jeg ble både redd og glad, og måtte få noen til å bekrefte at det stemte, forteller han videre.

Bak kassen satt Henrik Bjørge Andersen, som raskt kjente igjen kunden.
– Han virket sjokkert og lurte på om jeg kunne sjekke at det faktisk sto en million der. Da jeg bekreftet det, begynte han å hoppe og juble rett foran kassen, sier Andersen.

Vurderer hyttekjøp
Ifølge Andersen er den nybakte millionæren fast kunde, og en som de ansatte hos Rema 1000 Fanatorget kjenner godt.
– Han er innom oss flere ganger i uken, så det er ekstra hyggelig at nettopp han vant i Pantelotteriet, sier han.

Selv tok vinneren, som ønsker å være anonym, ingen sjanser etter gevinsten.
– Jeg ble så glad at jeg ikke turte å handle mer den dagen, sier 66-åringen.

Nå vurderer han hvordan pengene skal brukes.
– Jeg har spart lenge til enten campingvogn eller hytte. Mest sannsynlig blir det hytte, sier han.

Skulle kjøpe niste til flyturen – ble millionær!

En kvinne fra Romerike fikk en drømmestart på sommerferien sin. Bare noen timer før avreisen til Syden, ble hun pantemillionær. – Helt uvirkelig, sier den ferske vinneren.

Skulle kjøpe bleier – ble pantemillionær: – Nå blir det sydentur!

Tobarnsmoren var hun sikker på at hun fikk en pantekvittering med «Beklager ingen gevinst». Rett før hun skulle rive lappen i stykker, tok hun heldigvis en ekstra sjekk.

Vant en million kroner i nyoppstartet butikk

En mann fra Oslo ble pantemillionær på Kiwi Langrønningen i Bamble fredag ettermiddag. – Nå bør alle skjønne at dette er en vinnerbutikk! sier assisterende butikksjef Malin Størseth.